Activistul de mediu Daniel Bodnar a anunţat joi, pe pagina sa de socializare, că se implică în activitatea politică şi va candida la funcţia de primar al municipiului Rădăuţi, ca independent.
„Ne-am hotărât împreună cu patrioţii care au luptat alături de mine în ultimii 2-3 ani şi ceilalţi care s-au alăturat în ultimele luni că este momentul să ne pregătim să începem o nouă luptă, fiecare în localitatea din care face parte” a scris activistul de mediu.
El a spus că a avut întâlniri cu susţinătorii şi că s-a decis să nu renunţe, chiar dacă au fost momente în care autorităţile şi-au bătut joc de acţiunile lor.
„Vrem să ne implicăm şi mai mult, chiar la nivel decizional, pentru a proteja Bucovina. Vrem să facem o schimbare. Nu doar prin sesizări şi prin atragerea atenţiei asupra unor lucruri nelegale, ci prin participarea la luarea deciziilor în locurile în care trebuie să ajungă oameni integri şi curajoşi, care nu pot fi cumpăraţi” arată Bodnar.
El transmite că echipa sa are planuri mari pentru Bucovina. (N.B.)


























Comentarii