Premii pentru cei mai buni sportivi de la LPS Suceava

Liceul cu Program Sportiv din Suceava şi-a premiat elevii cu cele mai bune performanţe obţinute pe plan sportiv în anul competiţional 2016. Festivitatea a fost oficiată de către directorul Ioan Radu şi a dorit să pună în valoare sportivi de la toate secţiile, adică lupte, atletism, fotbal, handbal, rugbi şi volei.

Campioană naţională de sală în proba de 3.000 m, Angela Olenici a ocupat primul loc în topul întocmit de conducerea LPS. Atleta pregătită de Toader Flămând a fost urmată în clasament de luptătorul Adrian Agache, triplu campion naţional, şi de colegul său de secţie, Ioan Marian, triplu medaliat în acest an. Primul este antrenat de Valerică Gherasim, cel de-al doilea de Andrei Bolohan.

Lista celor mai buni sportivi ai anului 2016:

  1. Angela Olenici (atletism) – antrenor Toader Flămând;
  2. Adrian Agache (lupte) – antrenor Valerică Gherasim;
  3. Ion Marian (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  4. Teodor Chira (lupte) – antrenor Valerică Gherasim;
  5. Claudiu Lăzurcă (handbal) – antrenori Iulian Dugan şi Răzvan Bernicu.
  6. Alexandru Raţă (volei) – antrenor Tudor Orăşanu;
  7. Ion Moisei (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  8. Narcis Drăghia (rugbi) – antrenor Dumitru Livadaru;
  9. Cosmin Buziuc (fotbal) – antrenor Ovidiu Murariu;
  10. Cosmin Coroama (fotbal) – antrenor Aurel Constantin;
  11. Razvan Mihalache (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  12. Cristi Sandu (rugbi) – antrenor Dumitru Livadaru.

Nu au fost uitaţi nici cei mai mici dintre sportivi, pe primul loc în clasamentul tinerelor speranţe de la LPS Suceava regăsindu-se tot o atletă: Ioana Lupancu.

Topul tinerelor speranţe de la LPS:

  1. Ioana Lupancu (atletism) – antrenor Daniela Cojocaru;
  2. Teodor Vodă (lupte) – antrenor Valerică Gherasim;
  3. Fabian Rusu (handbal) – antrenor Iulian Dugan;
  4. Ionuţ Andreescu (handbal) – antrenor Iulian Dugan;
  5. Loredana Şandru (handbal) – antrenor Dorel Ţugurlan;
  6. Horia Avăcăriţei (fotbal) – antrenor Andrei Iţco;
  7. Gabriel Cârstean (fotbal) – antrenor Marius Lup;
  8. Răzvan Faliboga (fotbal) – antrenor Claudiu Sevaciuc;
  9. Mihai Nistor (fotbal) – antrenor Ovidiu Murariu;
  10. Matei Manolache (fotbal) – antrenor Andrei Iţco;
  11. Casian Sandu (fotbal) – antrenor Aurel Constantin.
Print Friendly, PDF & Email

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: