„Zilele Monica Lovinescu”

 Astăzi, 19 noiembrie, la Fălticeni, vor avea loc mai multe manifestări incluse în cadrul „Zilelor Monica Lovinescu”, ediţia a IX-a, organizate de Biblioteca Bucovinei şi Consiliul Judeţean. La ora 10 va fi organizată o slujbă de pomenire la Cripta Lovineştilor din Cimitirul Grădini al Parohiei Sfinţii „Voievozi”, urmată de vernisajul expoziţiei de carte „Dinastia Lovineştilor”, de la Biblioteca Municipală „Eugen Lovinescu”. De la ora 12, Galeria Oamenilor de Seamă va găzdui colocviul „Lovineştii”, la care şi-au anunţat participarea mai mulţi scriitori locali.

Organizatori pe plan local sunt: Primăria Fălticeni, Consiliul Judeţean Suceava, Galeria Oamenilor de Seamă, Parohia Grădini, Biblioteca Municipală „E. Lovinescu”, Biblioteca Bucovinei.

Manifestările vor continua vineri, 20 noiembrie, la Suceava, şi joi, 26 noiembrie, la Iaşi.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI