Secretarul general al PDL, Gheorghe Flutur, a declarat că delegația PDL care face o vizită în Germania, unde se întâlnește cu oficiali ai CDU, a avut, marți, și o întâlnire cu cancelarul german Angela Merkel. Delegația PDL din care fac parte președintele PDL Vasile Blaga, prim-vicepreședintele partidului Cătălin Predoiu, vice-președintele Anca Boagiu, secretarul general al PDL Gheorghe Flutur, vicepreședintele Ioan Bălan și alți membri din conducerea partidului a avut un program intens de întâlniri, iar marți delegația a avut o întâlnire cu cancelarul Angela Merkel. Totodată, conducerea PDL s-a mai întâlnit și cu secretarul general al CDU, Peter Tauber, iar în Bundestag, cu președintele Comisiei de Afaceri Europene a Bundestagului, Gunther Krichbaum, cu care s-au abordat probleme legate de situația din România. „Au fost discuții consistente despre strategii de campanie, de marketing politic, iar specialiști în campanii electorale au prezentat experiența din campania electorală de anul trecut când CDU a câștigat alegerile” a spus Flutur. El a menționat că delegația PDL a avut discuții la Ministerul de Interne privind modelul german al legii electorale, dar și discuții cu Asociația Comunelor și Orașelor, privind regionalizarea și procesul de descentralizare. Flutur a mai spus că delegația PDL va continua programul la Dresda, unde se va întâlni cu conducerea CDU din acest land. „Ca secretar general al partidului sunt foarte mulțumit că a continuat seria întâlnirilor cu reprezentanți ai CDU, începută în decembrie anul trecut la București, pentru a găsi cea mai bună formulă pentru campania electorală pentru alegerile europarlamentare din primăvară” a mai spus Flutur.
Delegație a PDL în Germania
> Din delegație fac parte secretarul general Gheorghe Flutur și vicepreședintele Ioan Bălan > Marți, ei au avut o întâlnire cu cancelarul Angela Merkel
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!




























Comentarii