Cu aportul consistent al lui Țuțu, Zvanciuc și Matei, gruparea de Divizia A a marcat din toate pozițiile în disputa cu formația vrânceană. Prima repriză a fost extrem de echilibrată, oaspeții reușind să țină piept mai valoroșilor lor adversari grație plusului de viteză. Treptat însă, gazdele au preluat inițiativa și apoi s-au dezlănțuit. A fost doar 17-13 la pauză în disputa dintre CSU II Suceava și CSM Focșani, dar se simțea parcă deja faptul că sucevenii vor da drumul la brațe în partea secundă a meciului. De la patru goluri diferență, la jumătatea întâlnirii, s-a ajuns în final la 13, cu o singură excepție, toți jucătorii aflați pe foaia de arbitraj marcând. L-am văzut pe Țuțu dând câteva goluri ca în vremurile bune, adică dinainte de accidentare, pe Zvanciuc și Matei nimerind fără greș plasa porții adverse, dar și pe câțiva tineri de mare perspectivă care au demonstrat că Suceava are resurse. La final, partida dintre CSU II Suceava și CSM Focșani s-a încheiat cu scorul de 36-23. Oricum, ar fi fost mult mai bine dacă CSU Suceava ar fi făcut egal cu UCM Reșița. CSU II Suceava: Spiridon, Drăghici – Buga, Țuțu (6), Matei (3), Zvanciuc (3), Grigoraș (3), Țigănaș (1), Camilar (1), Smeu (2), Bahan (7), Roșu (6), Petrea (1), Tîrzioru (3).
Într-un meci din etapa a V-a a seriei A, CSU II Suceava – CSM Focșani 36-23 (17-13) „Sora” mai mică a echipei de Ligă Națională, CS Universitatea II Suceava, a răzbunat cu vârf și îndesat înfrângerea la limită a echipei mari în partida de campionat cu CSM Focșani.
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!




























Comentarii