La Fălticeni

15 străzi modernizate cu bani europeni

 

În urbea de pe Șomuz, se află în plină desfășurare proiectul “Reabilitare și modernizare rețea de străzi urbane în municipiul Fălticeni”, cu fonduri europene atrase prin Programul Operațional Regional (POR) 2007-2013, Axa prioritara: 2- Îmbunătățirea infrastructurii de transport regionale și locale.
Primarul Vasile Tofan a declarat în cadrul unei conferințe de presă susținute ieri, în sala de ședințe a primăriei “Iorgu Radu”, că până în acest moment au fost realizate jumătate din lucrări, urmând ca întreaga investiție să fie finalizată la termenul stabilit, respectiv 30 noiembrie a.c.
“Au fost refăcute 5 din cele 13 străzi cu o lungime totală de peste 15 kilometri. Valoarea proiectului este de 19,6 milioane de lei; 15,4 milioane provin de la Uniunea Europeană, iar lucrările sunt executate de firma

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI