Fanii Laminorului Roman au spart geamul autocarului echipei Cetatea

La finalul meciului dintre Laminorul Roman și Cetatea Suceava, încheiat nedecis, scor 0-0, oficialii clubului bucovinean au avut probleme cu câțiva suporteri mai agresivi ai gazdelor. După mai multe injurii, fanii romașcani au aruncat cu pietre în autocarul cu care echipa locală de fotbal a făcut deplasarea la Roman, spărgând unul dintre geamurile acestuia.
 

Autocarul galben-albaștrilor nu a fost singura țintă, așa-numiții ultrași nemțeni aruncând cu pietre și atacând și galeria suceveană. Cei 50 de suporteri ai Cetății care s-au deplasat la acest meci cu un alt autocar, pus la dispoziție de club, nu au intrat însă în vreo altercație cu romașcanii.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI