La FNUSS, pe primele 6 luni

Recuperări de peste un milion lei prin executare silită și înștiințări la plată

Pe primele 6 luni ale anului în curs, CAS a demarat procedura de executare silită pentru un număr de 2.938 debitori la Fondul Național Unic al Asigurărilor Sociale de Sănătate, ceea ce înseamnă peste 70% din totalul debitorilor, emițând somații și titluri executorii pentru aceștia.
 

În perioada respectivă, CAS a înregistrat 4081 de creanțe la fond, valoarea celor înregistrate la persoanele fizice fiind de peste un milion lei, din care s-a recuperat cam 74%, prin executare silită (471 mii lei) și prin înștiințări de plată (541 mii lei).

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI