Directorul spitalului a informat că în această săptămână se va repara CT-ul, iar de luni ar putea fi pus în folosință. Suma necesară înlocuirii pieselor defecte ale tomografului depășește două miliarde de lei vechi.
Directorul spitalului sucevean, dr. Cristian Irimie, a precizat ieri că medicii care prescriu pacienților investigații la computerul tomograf trebuie să respecte întocmai metodologia de recomandare a acestor investigații. De asemenea, dr. Irimie a mai spus că va solicita reprezentanților firmei care vor efectua lucrările de reparații la computer să organizeze cursuri de training pentru personalul medical ce deservește aparatul, pentru ca acesta să fie folosit cât mai judicios.
Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

























Comentarii