Fotbal, Liga a III-a

Şomuz Fălticeni a smuls un punct în disputa cu FC 2 Botoşani

> Bucovina Rădăuţi a pierdut la Focşani

În etapa a XXIX-a a Seriei I a Ligii a III-a, Şomuz Fălticeni a jucat pe teren propriu un meci extrem de important în lupta pentru evitarea retrogradării contra echipei FC 2 Botoşani. Din păcate, fălticenenii nu s-au putut bucura de gustul victoriei ei remizând in-extremis în prelungiri.

Oaspeţii au condus cu 1-0 prin golul marcat de Melinte în minutul 50, gazdele egalând în minutul 90+6 din penalty prin Julei.

Într-o altă partidă din runda cu numărul XXIX, Bucovina Rădăuţi a jucat pe terenul formaţiei CSM Focşani. Gazdele au câştigat cu 1-0, unicul gol al meciului a fost marcat de Ştefan Pădineanu.