Fotbal, Liga a IV-a

Progresul Frătăuţii Vechi şi CS Gura Humorului, punctaj maxim după trei etape

Etapa cu numărul trei din Liga a IV-a de fotbal a fost una sub semnul echilibrului, patru din cele şapte meciuri programate terminându-se la egalitate. Progresul Frătăuţii Vechi a reuşit cea mai categorică victorie, 4-1 la Drăguşeni, şi a trecut pentru cel puţin o etapă pe prima poziţie, la egalitate cu Gura Humorului, echipă ce s-a impus şi ea în deplasare, la Volovăţ. CSM Bucovina Rădăuţi a terminat nedecis cu Viitorul Liteni la capătul unui meci în care a avut multe ocazii de a marca, dar pe care îl putea pierde pe final, când un adversar a rămas singur cu portarul, dar nu a reuşit să marcheze. La Cajvana, gazdele au deschis scorul, dar până la pauză Şomuzul Preuteşti a reuşit egalarea. În partea a doua, oaspeţii au trecut în avantaj, iar Cajvana a reuşit să egaleze, scor final 2-2. Forestierul Frumosu a pleca cu un punct de la Fălticeni, după un autogol al Şomuzului în minutul 90.