Fotbal, Liga a IV-a

Remiză în derbiul rundei dintre Viitorul Liteni şi Şomuzul Preuteşti

La sfârşitul săptămânii trecute s-au disputat partidele etapei a XV-a, ultima a turului, în Liga a IV-a suceveană. În cel mai tare joc al rundei s-au aflat faţă în faţă primele două clasate, Viitorul Liteni şi Şomuzul Preuteşti, formaţii aflate la egalitate de puncte înaintea acestei confruntări. Întâlnirea s-a încheiat nedecis, 1-1, după ce formaţia vizitatoare a deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Kuruc, iar gazdele au egalat după pauză, prin Nuţescu. În urma acestui rezultat, Viitorul Liteni a rămas campioană de toamnă datorită golaverajului superior, în timp ce Şomuzul Preuteşti a terminat pe locul secund, fiind singura formaţie care nu a cunoscut înfrângerea în prima parte a campionatului.