Fotbal

Foresta Suceava s-a impus în amicalul cu Oțelul Galați

La sfârșitul săptămânii trecute, Foresta Suceava a disputat al treilea meci amical din cadrul acestei pregătiri de vară. Elevii antrenorului Ionuț Moșteanu au jucat la Vatra Dornei cu Oțelul Galați, formația aflată într-un stagiu de pregătire în localitatea montană.

La capătul celor 90 de minute de joc, Foresta Suceava s-a impus în meciul cu Oțelul Galați cu scorul de 2-0. Jordan Atouba a marcat în prima repriză, iar Iosif Netbai a stabilit scorul partidei, din penalti, în apropiere de fluierul final.

„Este o perioadă de evaluare în principal și mai puțin una de pregătire. Încercăm să alcătuim o formulă de echipă pentru că Suceava merită să aibă o formație care să se poată lupta cu orice adversar. Deși mai este o lună de zile până la debutul oficial al sezonului, timpul mi se pare scurt pentru a fi în cea mai bună formă sportivă”, a declarat antrenorul Ionuț Moșteanu.