Bucovina Rădăuţi bate tot în amicalele din această iarnă

Bucovina Rădăuţi şi-a trecut în cont încă o victorie în partidele amicale pe care le-a disputat în această iarnă. După ce la mijlocul săptămânii trecute elevii lui Iulian Ionesi s-au impus cu 1-0 în faţa celor de la Huşana Huşi prin golul marcat de Iulian Coroamă, sâmbătă, 30 ianuarie, ei au trecut cu acelaşi scor de Şomuz Fălticeni.

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, diferenţa fiind făcută de reuşita lui Eduard Ciobanu, din minutul 81.

Bucovina Rădăuţi (prima repriză): Butnariu – Şpac, Vişinar, Nistor, Coajă, Străjeriu, C.Coroamă, I.Coroamă, Bejenar, Vitu, Stoian.

Bucovina Rădăuţi (repriza a doua): Puianu – Antonesei, Chirilescu, Florescu, E.Ciobanu, Pitic, Plămadă, Stroe, Irimescu, R.Ciobanu, Ionesi.

Până la reluarea Ligii a III-a, calendarul mai cuprinde alte opt jocuri de pregătire pentru Bucovina Rădăuţi, cu Oţelul Galaţi (3 februarie), Juniorul Suceava (13 februarie), Huşana Huşi (17 februarie), Dante Dorohoi (24 februarie şi 3 martie), Ceahlăul Piatra Neamţ (27 februarie), Şomuz Fălticeni (20 februarie) şi grupa de juniori de elită de la FC Botoşani (6 martie).