Şcheia

Alegerea noului viceprimar, subiectul cel mai fierbinte

Cel mai fierbinte subiect al comunităţii şcheiene este alegerea noului viceprimar al comunei, în condiţiile în care niciun partid nu (mai) are majoritate şi, pe deasupra, numărul doritorilor este invers proporţional cu calităţile/competenţele acestora. În plus, avem un vot absolut interesant pentru CL: 5-5-4-2-1, cu primele două poziţii ocupate de PNL şi PSD, care nu prea au cum să renască USL (dar mai ştii?).

După ce am observat că teatrul merge mai departe (cu unii care refuză blaturile politice, dar numai după ce s-au lăsat greu la stomac şi nu s-au obţinut poziţiile dorite), în vremuri de pandemie/izolare, suntem datori să prezentăm şi poziţia noastră, a USR PLUS Şcheia, cu atât mai mult cu cât suntem conştienţi că suntem singurii transparenţi şi (a)plecaţi către cetăţeni:

> nu vom susţine nicio candidatură pentru postul de viceprimar plecată de la alte partide, pentru că, vizualizând lista, suntem convinşi că nu numai că nu reprezintă un factor de progres pentru comunitatea noastră, dar n-au nici pe departe pregătirea, cunoştinţele necesare pentru a ne ridica măcar cu un grad, pe harta civilizaţiei;

> vom susţine şi vom vota orice proiect de dezvoltare viabil pentru comuna noastră, indiferent de iniţiator;

> vom iniţia proiecte de dezvoltare locală, pe care vi le vom prezenta, pentru a nu fi aruncate şi uitate prin sertare de cei „puternici”;

> vom transparentiza absolut toate activităţile din CL şi Primăria Şcheia.

Staţi cu ochii pe noi, pentru o informare la timp şi corectă! (Comunicat de presă)

Print Friendly, PDF & Email

Un comentariu

  1. Nu se intelege cine a dat acest comunicat!?

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: