Handbal masculin, Divizia A

CSU Suceava s-a impus în derbiul studenţesc cu CSU Galaţi

> Într-o partidă din etapa a X-a a Seriei A, CSU Galaţi – CSU Suceava 27-41 (10-15)

În cadrul etapei a X-a a Seriei A a Diviziei A de handbal masculin, ultima din acest an, CSU Suceava a evoluat, la sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul celor de la CSU Galaţi. Oaspeţii au condus pe tot parcursul întâlnirii şi s-au impus la final cu 41-27 (15-10).

În primele 30 de minute gazdele au rezistat ofensivei sucevene, însă în partea secundă ei au cedat şi au primit o mulţime de goluri pe contraatac. Dacă în prima repriză elevii antrenorului Adrian Chiruţ au marcat de doar 15 ori, în repriza a doua ei au înscris de 26 de ori.

Pentru CSU Suceava în partida cu CSU Galaţi au jucat: Duman, Turturică – Andi Tofănel, Furak (1), Cozorici (2), Leordeean (3), Pintilei (3), Alupoaie (2), Juverdianu (8), Alex Popa (2), Kobzii (5), Loik (4), Lupu (7), Oancea (2), Barb (2).