Bucovina Rădăuţi a pierdut la Metalul Buzău şi a cedat şi locul trei în clasament

> Într-un meci contând pentru etapa a XVIII-a a Seriei I, Metalul Buzău – Bucovina Rădăuţi 2-1

În runda a XVIII-a a Seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Bucovina Rădăuţi a evoluat pe terenul formaţiei Metalul Buzău. Elevii antrenorilor Dorin Goian şi Daniel Bălan veneau la acest meci cu un moral bun după un succes clar în etapa precedentă, 6-0 acasă cu KSE Târgu Secuiesc, şi vizau un nou rezultat bun din postura de ocupantă a locului al III-lea în clasament.

Elanul rădăuţenilor a fost confirmat destul de repede, pentru că după doar 12 minute de joc ei au deschis scorul prin Vitu. Din păcate, au fost egalaţi după doar trei minute, buzoienii punctând prin Mihăieş.

Partida a fost pe muchie de cuţit până pe final, când gazdele au reuşit golul victoriei prin Alin Iacob în minutul 87. În urma acestui eşec Bucovina Rădăuţi a căzut pe locul al IV-lea în clasament fiind depăşită de Ştiinţa Miroslava, dar are un meci mai puţin disputat decât gruparea ieşeană.