Şomuz Fălticeni a câştigat la scor amicalul cu LPS Suceava

Şomuz Fălticeni arată o mare poftă de gol în amicale. Echipa antrenată de Geo Stanca şi Iulian Daraba şi-a trecut în cont a victorie de la startul pregătirilor de iarnă, după ce s-a impus pe terenul celor de la LPS Suceava, cu scorul de 8-3 (4-0, 1-2, 3-1), la sfârşitul unui meci desfăşurat pe parcursul a trei reprize a câte 40 de minute. Gruparea fălticeneană a marcat în acest joc prin Damian (3 goluri), Luchin (2 goluri), George Tomescu (2 goluri) şi Florin Ailenei.

Şomuz Fălticeni a început în formula: A. Pascal – Neagoe, Fl. Ailenei, Kuruc, Coştiugă – Damian, Mircescu, Mreană, Julei – Tomescu, Luchian. Pe parcursul meciului, Geo Stanca a rulat tot lotul deplasat la Suceava, în care s-au regăsit şi câţiva jucători veniţi în probe de la Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi Fălticeni.

Gruparea fălticeneană se va întoarce pe terenul sintetic de la LPS Suceava sâmbăta viitoare, pentru un joc amical în compania Forestei.