Handbal masculin, Divizia A

CSU II Suceava, la o cotă rezonabilă la finele primei părţi a campionatului

CSU II Suceava a încheiat prima jumătate a campionatului Diviziei A la handbal masculin cu o înfrângere. În ultima etapă programată în acest an, trupa lui Ioan Tcaciuc a cedat pe terenul formaţiei CSU Braşov, cu 28-38.

Echipa suceveană a condus în prima repriză cu 9-8, dar gazdele au întors scorul până la pauză şi au intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, 16-14. În pofida poftei de gol arătată de internaţionalul de juniori Claudiu Lăzurcă, care a marcat de nouă ori, braşovenii s-au distanţat decisiv în debutul reprizei secunde, câştigând în final cu 38-28.

CSU II Suceava: Duman, Şoldan, Mihăescu – Lăzurcă (9 goluri), Alupoaiei (6 goluri), Roşu (3 goluri), Cozorici (3 goluri), Oargă (2 goluri), Ivan (2 goluri), Jităreanu (2), Bejinariu (1), Pintilei, Fedic şi Burac.  Antrenor: Ioan Tcaciuc.