Bucovina Rădăuţi şi-a adus aminte cum se câştigă

> Într-un meci contând pentru etapa a XXIV-a, Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani 3-1

În runda a XXIV-a, Bucovina Rădăuţi a întâlnit în cadrul etapei a XXIV-a, la mijlocul acestei săptămâni, acasă, formaţia CSM Paşcani. Oaspeţii au condus surprinzător la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Radu Văleanu. Gazdele s-au „trezit” după pauză şi au punctat de trei ori prin Ionesi, în minutul 57, Vicliuc, în minutul 58 şi Daniel Bălan, în minutul 82.

Rezultate consemnate în etapa a XXIV-a:

Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani                3-1

AFC Odorheiu Secuiesc – KSE Târgu Secuiesc       1-1

SC Oţelul Galaţi – CSM Roman                   5-1

Metalosport Galaţi – Sănătatea Darabani             0-3

CSM Focşani – Avântul Valea Mărului          3-0

Din această rundă au mai rămas de jucat meciurile: AFC Hărman – Csikszereda Miercurea Ciuc şi Aerostar Bacău – Cetate Râşnov.

Sporting Lieşti a stat în această etapă.