Fotbal, Liga a III-a

Bucovina Rădăuţi a câştigat la ”masa verde” în etapa a XXII-a după retragerea celor de la Metalosport Galaţi

> În weekendul trecut, într-un meci amical, FC Botoşani – Bucovina Rădăuţi 0-4

Bucovina Rădăuţi a câştigat cu 3-0 în etapa a XXII-a a Seriei I a Ligii a III-a de fotbal din cauza faptului că adversara ei, Metalosport Galaţi, s-a retras din campionat. Gruparea rădăuţeană se află pe locul 8 în clasament şi runda viitoare va evolua în deplasare pe terenul grupării Sănătatea Darabani.

La sfârşitul săptămânii trecute, pentru a-şi păstra tonusul, gruparea Bucovina Rădăuţi a disputat un meci amical în compania formaţiei de Liga I, FC Botoşani. La pauză a fost 1-0 pentru botoşăneni, iar în repriza secundă, pe fondul numeroaselor schimbări efectuate în cele două garnituri, gazdele au mai marcat de trei ori.