Fotbal, Liga a II-a

Foresta Suceava s-a întors fără niciun punct de pe terenul celor de la Metaloglobus Bucureşti

> Într-un meci din etapa a XXV-a, Metaloglobus Bucureşti – Foresta Suceava 2-1

Foresta Suceava şi-a pus mari speranţe în meciul din etapa a XXV-a a Ligii a II-a de pe terenul echipei Metaloglobus Bucureşti, formaţie aflată şi ea în zona „minată” a clasamentului. Din păcate, elevii antrenorului Florentin Petre nu au reuşit să scoată niciun punct din această dispută, pierzând cu scorul de 1-2.

Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize prin Ghenovici, bucureşteanul reuşind să destabilizeze apărarea suceveană şi să marcheze la colţul lung.

Tot Metaloglobus a înscris prima şi în repriza secundă, Andrei Voican păcălindu-l pe Began cu un şut la colţul scurt. Foresta Suceava a redus din handicap prin Cerlincă, acesta transformând un penalti în minutul 73. Poate că sucevenii ar fi putut forţa egalarea, dar acest lucru a devenit foarte dificil din cauza eliminării lui Onofraş în minutul 78.

În etapa a XXVI-a, Foresta Suceava va primi sâmbătă, 24 martie, pe „Areni” vizita echipei Academica Clinceni.

Metaloglobus Bucureşti: Rob. Geantă – Asanache, Caramalău, Sava, Negotei – Ant. Popa, Şt. Stîngă (cpt.) – Ghenovici, I. Roşu, Şt. Niculae – Voican.

Rezerve: Burci – Mitroi, Agache, Dincă, Bilciurescu, Răileanu, Vl. Vlad.

Antrenor: Alin Chiţa

Foresta Suceava: Began – Muşea, Opriş, Konate, Cerlincă, Vl. Stănescu, Lupuşor, Dănilă, Renquin, D. Nedelcu, Kharoubi.

Rezerve: Seb. Bîlbă – O. Onofraş, Netea, Makriev, M. Matei, Mateciuc, Rub. Sumanariu.

Antrenor: Florentin Petre

Stadion: Metaloglobus (Bucureşti)

Arbitru: Ionela Alina Peşu (Craiova); Asistenţi: Petruţa Iugulescu (Târgovişte) şi Ramona Doriana Udrea (Târgu Jiu).

CS Afumaţi – Olimpia Satu Mare                  3-0

Din runda a XXV-a au mai rămas de jucat meciurile Chindia Târgovişte – Luceafărul Oradea şi CS Mioveni – ASU Poli Timişoara.