Fotbal, Liga a III-a

Bucovina Rădăuţi s-a impus pe terenul grupării AFC Hărman

Într-o partidă din etapa a XVIII-a, AFC Hărman – Bucovina Rădăuţi 1-2

Bucovina Rădăuţi a jucat în etapa a XVIII-a a Seriei I a Ligii a III-a în deplasare, pe terenul formaţiei AFC Hărman (judeţul Braşov). La capătul unui joc deosebit de interesant, oaspeţii s-au impus pe final cu scorul de 2-1. Stoian a deschis scorul din penalti pentru rădăuţeni în minutul 28, gazdele egalând tot din lovitură de la 11 metri prin Mugurel Buga. Golul victoriei rădăuţene a fost marcat de Daniel Bălan în minutul 90.

În cadrul etapei a XIX-a, Bucovina Rădăuţi va juca acasă cu Oţelul Galaţi, sâmbătă, 24 martie.