Handbal masculin, Liga Naţională

CSU Suceava nu a putut produce surpriza în faţa liderului, Steaua Bucureşti

>Într-un meci contând pentru etapa a XV-a, CSU Suceava – Steaua 24-29

CSU Suceava a întâlnit în ultima etapă din acest an a Ligii Naţionale de handbal masculin, a doua din retur, liderul la zi Steaua Bucureşti. Deşi au evoluat bine timp de o repriză, sucevenii au cedat în final cu 24-29. Poate că steliştii ar fi câştigat oricum, dar au fost puţin „împinşi” de la spate, ca de obicei, de arbitri.

CSU Suceava a început bine disputa cu Steaua şi, la jumătatea primei părţi a jocului, conduceau cu 10-7. Arbitri şi-au intrat în rol şi la pauză bucureştenii erau în avantaj, scor 16-14. În partea secundă oboseala şi „subţirimea” băncii de rezerve sucevene şi-au spus cuvântul şi gazdele nu au mai putut reveni. La final, tabela de marcaj a arătat scorul de 24-29 în meciul CSU Suceava – Steaua.

CSU Suceava: Duman, Bobeică, Iulian Andrei – Tîrzioru (2), Baican (5), Ciobotariu (6), Costea (1), Sipka (4), Burlacu (4), Cotinghiu, Olariu, Şoldănescu (1), I.Tcaciuc, Mihai Sandu (1), Alexa, Ptera. (foto: ADRIAN POPOVICI)