Fotbal, Liga a III-a

Bucovina Rădăuţi, la a patra victorie consecutivă

> Într-un meci contând pentru etapa a X-a a Seriei I, Bucovina Rădăuţi – Avântul Valea Mărului 2-1

Bucovina Rădăuţi a realizat punctaj maxim în ultimele patru etape ale Seriei I a Ligii a III-a de fotbal. După ce a trecut pe rând de Metalosport Galaţi, Sănătatea Darabani şi CSM Paşcani, formaţia rădăuţeană a reuşit în runda cu numărul 10 să învingă pe teren propriu gruparea Avântul Valea Mărului (Galaţi).

Meciul a fost deosebit de echilibrat pe toată durata lui, gazdele izbutind golul victoriei după pauză. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1. Elevii antrenorului Daniel Bălan au deschis scorul prin Ionel Stoian în minutul 34, oaspeţii restabilind egalitatea după doar trei minute prin Nicuşor Bălan. Bucovina Rădăuţi şi-a trecut totuşi în cont toate cele trei puncte puse în joc cu formaţia Avântul Valea Mărului, graţie reuşitei lui Radu Ungurianu din minutul 68.

În următoarea etapă, Bucovina Rădăuţi va juca în deplasare pe terenul echipei KSE Târgu Secuiesc.