CSM Bucovina Rădăuţi, la primul succes la revenirea în eşalonul trei al fotbalului românesc

> Într-un meci contând pentru etapa a V-a, CSM Bucovina Rădăuţi – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

Etapa a V-a a seriei I a Ligii a V-a a adus prima victorie din acest sezon competiţional pentru CSM Bucovina Rădăuţi. Elevii antrenorului Daniel Bălan au făcut o primă repriză consistentă în care au marcat de două ori, pentru ca în partea secundă să conserve rezultatul în faţa ambiţioasei formaţii AFC Odorheiu Secuiesc. Golurile echipei gazdă au fost reuşite de Jamilu, în minutul 34, şi Ionesi, în minutul 37.

În cadrul etapei a VI-a, CSM Bucovina Rădăuţi va evolua pe terenul celor de la CSM Focşani.