Fotbal – Liga a III-a

CSM Bucovina Rădăuţi a început actuala stagiune cu o înfrângere

> În cadrul etapei a II-a, Aerostar Bacău – CSM Bucovina Rădăuţi 4-1

Primul meci oficial al sezonului 2017 – 2018 al Ligii a III-a de fotbal pentru CSM Bucovina Rădăuţi a fost cel din etapa a II-a, de pe terenul celor de la Aerostar Bacău, pentru că în prima rundă rădăuţenii au stat.

După cum se aşteptau, rădăuţenii au întâlnit una dintre cele mai bune formaţii din seria I, echipă care şi-a propus promovarea în eşalonul secund. Gazdele, pregătite de Cristi Popovici, au deschis scorul repede prin Artenie, dar elevii antrenorului jucător Daniel Bălan au replicat prin golul marcat de Stoian. Tudorache a adus pe Aerostar Bacău în avantaj înainte de pauză. Echilibrul s-a rupt în minutul 64, când băcăuanilor li s-a acordat un penalti. Adăscăliţei a transformat lovitura de la 11 metri, scorul final, 4-1, fiind stabilit în minutul 74 de Mihăieş.

În etapa a III-a, CSM Bucovina Rădăuţi va întâlni în primul ei meci pe teren propriu din acest campionat echipa AFC Hărman (Braşov).