Volei masculin, Divizia A2

CSM Suceava nu s-a mişcat destul iute în meciul cu Rapid Bucureşti

> Într-o partidă din cadrul etapei a V-a a Seriei Est, Rapid Bucureşti – CSM Suceava 3-1 (11, -22, 20, 26)

La finele săptămânii trecute, la Bucureşti, s-a disputat meciul din cadrul etapei a V-a a Seriei Est de volei masculin dintre formaţia locală Rapid şi CSM Suceava. La capătul unei partide modeste făcute de gruparea suceveană, gazdele s-au impus cu 3-1 (11, -22, 20, 26).

„Am făcut un meci slab, presărat cu o sumedenie de erori banale, de serviciu, de preluare şi atac. Mai mult, în chiar primul set, pierdut la scor, s-a accidentat unul dintre jucătorii noştri de bază, Lucian Huţuleac, şi improvizaţiile pe postul său nu au dat roade.

Am dat semne de revenire în setul al doilea, pe care l-am şi câştigat, dar apoi am cedat setul al treilea după ce am condus clar. În ultimul set nu ne-am mai putut concentra pe final şi am mai şi fost «ciupiţi» de arbitru, bucureştean desigur.

Deocamdată acesta este potenţialul nostru. Dacă vom elimina greşelile simple pe care le facem, putem să progresăm” a declarat antrenorul echipei de volei masculin CSM Suceava, Victor Pancu.

Pentru CSM Suceava, în partida cu Rapid Bucureşti, au evoluat: Sasu, Huţuleac, Gontariu, Mihuţ, Pietraru, Giurcă, Lupuleasa, Orăşanu, Amariei.