Amicale interesante între echipele de juniori B şi C de la LPS Suceava şi CSCT Buiucani din Republica Moldova

fotbal-juniori-24-febStadionul „1 Mai” din Iţcani a găzduit, la sfârşitul săptămânii trecute, două meciuri amicale între echipele de juniori B şi C de la LPS Suceava şi CSCT Buiucani din Republica Moldova. În primul joc, disputat la juniori C, oaspeţii s-au impus cu scorul de 2-0.

Gazdele şi-au luat revanşa la juniori B, acolo unde echipa antrenată de Ovidiu Murariu a câştigat cu scorul de 3-0. LPS Suceava a condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Robert Ciobanu în minutele 5 şi 26. Scorul final a fost stabilit de Mugur Florescu cu un sfert de oră înainte de finalul întâlnirii.