În partidele de pregătire din presezonul competiţional

Prim succes pentru Bucovina Rădăuţi

fotbal-radauti-9-febBucovina Rădăuţi a obţinut prima victorie de la startul pregătirilor de iarnă, după ce s-a impus cu scorul de 4-2 (1-1) în faţa ocupantei locului III în Liga a IV-a, Şomuzul Preuteşti, într-un meci amical disputat pe terenul din Bădeuţi pe durata a două reprize a câte 40 de minute. Rădăuţenii au marcat prin Luţac şi Grecu, mijlocaşul împrumutat de la Rapid Suceava reuşind un hattrick.

Şomuzul Preuteşti a condus în două rânduri prin golurile lui Chihaia şi C. Vasiliu.

Bucovina Rădăuţi (prima repriză): Prutean – Puha, Hrimiuc, Vitu, Sabie – Alexandru, Păsăilă, Vicol, Siretean – Luţac, Apostol. Antrenor: Iulian Ionesi.

Bucovina Rădăuţi (repriza a doua): Butnariu – Ilişoi, Vicol, Hrimiuc, C. Ciurlă – Grecu, Zaremba, Vitu, Stoian – Ionesi, Julei. Antrenor: Iulian Ionesi.

Până la startul returului Ligii a III-a, Bucovina Rădăuţi va mai disputa patru jocuri amicale în compania formaţiilor FCM Dorohoi (14 februarie), Aerostar Bacău (18 februarie), FC Pojorâta (21 februarie) şi LPS Suceava – republicani (25 februarie).