Practicanții de arte marțiale din Fălticeni vor fi prezenți la campionatul național de Qwan Ki Do

În perioada 15-16 martie, municipiul Botoșani va găzdui Campionatul național de juniori și seniori la Qwan Ki Do.
 

Clubul Kim Long Dao din Fălticeni va fi reprezentat la această competiție de 10 sportivi (9 juniori și 1 senior): Atănăsoaie Alexandru, Negrea Ana, Baciu Eliza, Florea Eliza, Șoptelea Oana, Andone Alexandru, Radu Vlad, Lungu Ștefan, Nistor Denis și Văleanu Mario. Aceștia vor concura la trei probe: tehnică, tehnică cu arme tradiționale de lemn și luptă. „La acest campionat participăm cu 4 sportivi care la ediția precedentă au urcat pe podium și au făcut cinste clubului și orașului nostru. Sper ca și în acest an sportivii noștri să mențină ștacheta ridicată”, ne-a declarat antrenorul Marius Maxim.

Print Friendly, PDF & Email

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: