PSD Suceava 2020

Echipa Poliției, campioana ediției a treia a Campionatului Bugetarilor

Echipa Poliției este noua campioană a bugetarilor, după victoria cu 3–0 (2–0) obținută în fața formației avocaților și juriștilor, Apărătorii. Finala a fost echilibrată în marea majoritate a timpului, dar polițiștii au fost mai pragmatici și s-au distanțat până la pauză la 2–0, prin reușitele lui Florin Poienari, excelent pe faza de atac pe tot parcursul meciului. După pauză, scorul a devenit 3–0 grație golului lui Titus Crainiciuc și astfel, la capătul celor 50 de minute de joc, Poliția câștigă a treia ediție a Campionatului de Fotbal al bugetarilor. Poliția: Andrei Lucaciu, Ciprian Michiuc, Cătălin Bordeanu, Alexandru Tauciuc, Titus Crainiciuc, Florin Poienari, Vlăduț Reuț, Gheorghe Oniu și Alexandru Afloarei. Apărătorii: Bogdan Dâmbu, Dragoș Vargan, Bogdan Zovea, Ovidiu Apetrei, Vlăduț Grosu, Mihai Liviu, Teo Matei, Radu Șoldănescu, Cătălin Maerean și Radu Rîșca. În finala mică a competiției, după un joc spectaculos, cu multe goluri, gruparea Administrația Locală a cucerit „bronzul”, după victoria cu 6–3 (3–0) în fața celor de la Sănătatea, prin reușitele lui Dan Cornea, Doru Rîșca, Sandu Repciuc, Eugen Prelipceanu, Mircea Vlădean și Dan Manolache, respectiv Dan Bărbunc, din penalti, Codrin Grunchievici și Robert Irimia. La final, în cadrul festivității de premiere, s-au acordat și o serie de diplome, pe lângă tradiționalele medalii acordate primelor trei clasate. Astfel, au fost recompensați Doru Bunduc – inițiatorul competiției, Vlăduț Grosu (Apărătorii), titlul de cel mai bun jucător, Mihai Miron (Sănătatea), cel mai bun portar, Doru Rîșca (Administrația Locală) pentru cel mai frumos gol al turneului, în timp ce echipa fairplay a competiției a fost desemnată Sănătatea.