Handbal masculin, juniori I

LPS Suceava s-a impus în derbiul cu CSȘ Bacău

> Într-o partidă jucată la finele săptămânii trecute în sala LPS, LPS Suceava – CSȘ Bacău 35-26 (17-12)

LPS Suceava s-a impus cu scorul de 35-26 (17-12) în fața formației CSȘ Bacău, în derbiul etapei a XI-a din campionatul național de handbal masculin pentru juniori I. Meciul a fost echilibrat la început, oaspeții reușind să țină aproape de gruparea gazdă până în minutul 23, când scorul era 11-11. Au urmat apoi șapte minute în care sucevenii au făcut „legea” pe teren, distanțându-se la 17-12 la pauză. La reluare, recitalul formației LPS Suceava a continuat, elevii profesorului Bogdan Macovei având și 11 goluri avantaj. La final a fost 35-26 în favoarea grupării gazdă care a ajuns astfel la a patra victorie consecutivă în acest an din tot atâtea partide disputate. LPS Suceava: Maierean, Ștefan – Enescu (9 goluri), Matei (9), Burlacu (8), Becica (4), Todică (4), Spiridon (1), Grețcan, Penciuc.