Jucătorul sucevean Mihai Pânzaru se menține în postura de lider național la categoria peste 30 de ani

Componentul Clubului „Select” Suceava, Mihai Pânzaru, se menține în postura de lider al clasamentului FR Tenis la categoria de vârstă peste 30 de ani.

La ultimul turneu desfășurat săptămâna trecută la Bacău, tenismenul sucevean a ajuns în finala turneului de simplu și a câștigat turneul la dublu. În turneul de simplu al Cupei „Simba Invest” Bacău, Mihai Pânzaru a învins doi sportivi băcăuani, Vlad Ionescu și George Vasile, și a pierdut în finală în fața lui Eugen Lupeș. Jucătorul sucevean și-a luat revanșa în finala turneului de dublu al categoriei peste 30 de ani, când, alături de George Vasile, a trecut cu 6-3, 6-2 de cuplul Eugen Lupeș/Dragoș Gheorghiu din Bacău. În urma acestor rezultate, Mihai Pânzaru se menține pe primul loc al clasamentului FR Tenis la categoria peste 30 de ani, având 90 de puncte, cu 10 mai multe decât al doilea clasat, Gabriel Călianu, și cu 60 mai multe decât învingătorul său de la Cupa „Simba Invest” Bacău, Eugen Lupeș.