Siretul, revărsat de la ploaie

Un paznic din Bursuceni a fost salvat de pompieri

Ploaia care s-a abătut vineri noapte asupra părții de N-E a județului a dus la mărirea debitului râului Siret, care, în unele zone, a devenit o forță incontrolabilă, periculoasă.
 

Detașamentul de pompieri Suceava s-a deplasat, sâmbătă, în jurul orei 6, în localitatea Bursuceni, comuna Verești, cu un autocamion și o barcă pneumatică, pentru salvarea lui Mihai Luca, în vârstă de 57 de ani, care a fost surprins de revărsarea râului Siret în balastiera ce aparține firmei de construcții Victor Construct S.R.L. Botoșani. Mihai Luca, paznic la această societate, localnic al Bursucenilor, a fost salvat de echipajul de pompieri, care au utilizat barca pneumatică. Misiunea pompierilor s-a încheiat, aflăm, la ora 12.10.

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI