Iar i-a bătut Știința Bacău

Știința Bacău – CS Universitatea Suceava 32 – 27 (18 – 16)

Știința Bacău și CS Universitatea Suceava s-au duelat ieri pentru a treia oară într-un meci amical. La fel ca în precedentele două întâlniri din această iarnă, sucevenii au fost învinși, de această dată scorul fiind 27-32 (16-18). “Studenții” au făcut o primă repriză destul de bună, pe parcursul căreia au și condus pe tabela de marcaj, iar cu cinci minute înaintea intrării la vestiare scorul era egal, 12-12. Finalul primului act a aparținut băcăuanilor, care la pauză au condus cu două goluri, 16-18. Repriza secundă a consemnat perioade de joc bune ale ambelor echipe, însă gazdele au greșit mai puțin și s-au impus la cinci goluri diferență. Handbaliștii suceveni au plecat de la Bacău spre Odorheiul Secuiesc, unde azi și mâine vor juca la turneul amical organizat de HC Odorhei, primul meci fiind cel cu Energia Pandurii Tg. Jiu, de la ora 10.00.