Fotbal, Liga a III-a

Rapid Suceava a mai câștigat 3 puncte

Succes acontat încă din prima repriză

Rapid CFR Suceava – Cetatea Tg. Neamț 2-0 (2-0)

Sâmbătă, în ultimul meci al etapei a 23-a din Liga a III-a, Rapid CFR Suceava s-a impus cu 2-0 în fața Cetății Tg. Neamț, prin golurile marcate de Pantea (5) și Jalbă (22).

Prima repriză a aparținut feroviarilor, care ar fi putut conduce chiar cu 3-0 dacă lobul lui Șuleru nu ar fi lovit bara. În repriza secundă, oaspeții au încercat să reducă diferența. Nu au reușit, și, mai mult decât atât, au fost la un pas să mai primească un gol în ultimul sfert de oră, când Negru a trimis peste poartă.
Pentru Rapid au evoluat: Gavriloaia, Pantea, Sevaciuc, Plecanciuc, Oniu, Apetri, Romaniuc, Stănescu, Jalbă, M. Negru, Șuleru. Pe parcursul părții secunde, au mai intrat Burlacu, Duman, P. Bosancu și Sava. Antrenor Bogdan Tudoreanu.