Handbal, Divizia A

Încă un meci cu efectiv redus pentru CS Universitatea II Suceava

Miercuri, 18 noiembrie, CSU II Suceava va juca la Iași, cu Poli

 

Meciul din cadrul etapei a II-a a primului retur al seriei A a Diviziei A de handbal masculin dintre Poli Iași și CS Universitatea II Suceava a fost amânat de vreo trei ori din cauza gripei porcine și a faptului că sala din Iași urma să fie dezinfectată. Partida se va disputa pe 18 noiembrie, în sala LPS Iași. În mod cert, situația epidemiei de gripă porcină a întors pe dos și activitatea sportivă, dar pentru formația gazdă disputarea jocului din campionatul Diviziei A în ziua de miercuri, atunci când și echipa CS Universitatea are meci de Liga Națională la Odorhei, este convenabilă.
„Ne-am obișnuit deja să nu ne mai facem planuri legate de puncte în Divizia A. Meciul cu Universitatea Galați a fost programat atunci când și echipa noastră de Liga Națională avea meci dificil la Satu Mare, la fel cum a fost programat și cel cu Poli Iași miercuri, atunci când echipa noastră joacă la Odorhei.
Pentru noi prioritare sunt jocurile de la Liga Națională și în consecință ne vom prezenta la Iași cu un lot redus, mai ales că avem și trei jucători accidentați Cezar Mihai, Vele și Marius Ismail. Probabil, după debutul în forță din Divizia A, ne vom mai gândi la ceva puncte în 2010” a declarat antrenorul echipei CS Universitatea Suceava, Leonard Bibirig.

Print Friendly, PDF & Email

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

Sumarul ediţiei: