Atletism

Cristina Casandra, locul trei la Brașov

În acest weekend, Brașovul a fost gazda celei de-a XX-a ediții a reuniunii atletice “Crosul internațional 15 noiembrie”, competiție la care au participat peste 500 de fete și aproximativ 800 de băieți. La categoria senioare, pe distanța de 5 km, locul 3 i-a revenit Cristinei Casandra, sportivă legitimată la CSM Suceava.

Atleții de la CSM Dorna Vatra Dornei au invadat podiumurile

O comportare foarte bună au avut și sportivii de la CSM Dorna Vatra Dornei, antrenați de Cristian Prâsneac. La categoria copile 1, Camelia Pușcașu s-a clasat pe primul loc, poziție pe care a încheiat cursa și Roxana Brândușă, la categoria copile 2. În concursul băieților, la copii 2, Alexandru Lostun a ocupat ultima treaptă a podiumului, la fel și Andrei Leanca, la juniori III.