Oțelul II Galați – CS Gura Humorului 1 – 0 (0 – 0)
CS Gura Humorului a pierdut, vineri, meciul de la Galați, cu Oțelul II, contând pentru etapa a XIII-a a Ligii a III-a. După o primă repriză albă, gazdele au marcat golul victoriei în minutul 60, din penalti, prin Cr. Frunză.
„Am pierdut dintr-o lovitură de la 11 metri inventată de arbitru, care a arătat punctul cu var în urma unei sărituri la cap a lui Corneanu. Același arbitru a închis însă ochii la o infracțiune mult mai evidentă, comisă în careul gazdelor, când Cocar a fost busculat de portarul advers. Am jucat foarte bine, mai ales în prima repriză, însă am ratat foarte mult. La meciurile din deplasare este foarte greu să obții ceva dacă nu înscrii”, a declarat președintele humorenilor, Teo Murariu.
CS Gura Humorului a evoluat în alcătuirea Negrea – Cocar, Neagoe, Beldiman, Bordeianu, Căinari, Corneanu, Golofca, Mihalovici, Lazăr, Timu. Au mai intrat Susanu, S. Sandu, Kuruc. Antrenor: Robert Molocea.
Comentarii