Festivalul lăptarilor de la Câmpulung Moldovenesc, organizat fără Direcția Agricolă

Primăria de sub poalele Rarăului a ținut ca sărbătoarea lăptarilor să aibă loc pe 4 octombrie, dată la care DADR este implicată în „Zilele agricultorului sucevean”

Pentru prima dată, anul acesta Direcția pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Suceava (DADR) nu va mai fi organizator al Festivalului lăptarilor, manifestare tradițională ținută anual în Câmpulung Moldovenesc. Directorul coordonator al DADR, Ștefan Indianu, spune că factorii decizionali primăriei municipiului de sub poalele Rarăului au ținut morțiș ca desfășurarea producătorilor și procesatorilor de lapte să aibă loc pe 4 octombrie, evenimentul câmpulungean suprapunându-se peste „Zilele agricultorului sucevean” din intervalul 2-4 octombrie, de la Stațiunea de Cercetare și Dezvoltare Agricolă din reședința de județ.

 

Comentariile sunt închise.

Crainou.ro nu este responsabil juridic pentru continutul textelor postate cu titlul de comentariu. Responsabilitatea pentru continutul comentariilor revine, in exclusivitate, autorilor. Comentariile nesemnate (sau neinsotite de o adresa de e-mail valida!), comentariile injurioase, calomnioase, ilegale (antisemite, xenofobe, rasiste etc.) sau fara legatura cu subiectul nu vor fi publicate!

SUMARUL EDIȚIEI