Fotbal, Liga a IV-a

FC Pojorâta pierde la limită în fața experimentatei Bucovina Rădăuți

FC Pojorâta – Bucovina Rădăuți 0-1

FC Pojorâta nu a reușit să se descurce în prima etapă a sezonului 2009-2010 al Ligii a IV-a cedând, la limită, în fața mai experimentatei Bucovina Rădăuți. Unicul gol al meciului a fost marcat de Zaremba în minutul 3.

FC Pojorâta: Popovici – Prundean, Cârloanță, Hrab, Simionescu, Raia, A. Cojocariu, M. Bosancu, Jăscu, Badea, Siminiciu. Au mai jucat: Cherariu, Petrescu și Andronicescu. Antrenor: Vasile Bosancu.
Bucovina Rădăuți: Prutean – Zaharie, Tătar, Turliuc, D. Munteanu, Plămadă, Zaremba, C. Munteanu, Pleșca, C. Ilie, Ionesi. Au mai evoluat. C. Colban, Ioancea, Bălței și Martinescu. Antrenor: Dan Stoica.

Foresta Mălini, primul lider al sezonului

Foresta Mălini – Florconstruct Pătrăuți 8-3

Foresta Mă-lini a plecat ca din pușcă în a-cest sezon al Ligii a IV-a reușind o victorie la scor, pe teren propriu, în fața grupării Florconstruct Pătrăuți. Gazdele au marcat de opt ori în poarta celor din Pătrăuți, iar oaspeții au reușit și ei să puncteze de trei ori. Pentru Foresta Mălini au marcat: Pășcănuț în minutele 4 și 33, Stanca în minutele 38 și 42, I. Cristea în minutul 7, A. Ailenei în minutul 45, S. Constantin în minutul 53 și Norocel în minutul 88. Pentru Florconstruct Pătrăuți au înscris: Stoian în minutele 14 și 56 și S. Lungu în minutul 71.
Foresta Mălini: Iederan – S. Constantin, I. Cristea, Coca, Stanca, M. Filip, O. Ciobanu, Pană, O. Cristea, Pășcănuț, A. Ailenei. Au mai jucat: Plăcintă, T. Dumitru, Plăcintă și Norocel. Antrenor: Adrian Pană.
Florconstruct Pătrăuți: Nesteriuc – Ferariu, Cucinschi, S. Lungu, Eug. Romaș, Florea, Stoian, Cîrlan, Leonte, E. Romaș, Burduja. Au mai evoluat: Sferdoschi, Prepeliță, Răscoc și Cazac. Antrenor: Dragoș Jureschi.

Viitorul Liteni, mai tare decât Cetatea II Suceava Arbore

Viitorul Liteni – AFC Cetatea II Suceava Arbore 2-0

În prima etapă a sezonului 2009-2010 al Ligii a IV-a, Viitorul Liteni s-a impus în fața echipei AFC Cetatea II Suceava Arbore cu scorul de 2-0. Pentru învingători au marcat Răzvan Andronache în minutul 18 și Răzvan Breniuc, autogol în minutul 27.
Viitorul Liteni: L. Bejinariu – Buziuc, Cojocariu, B. Grosu, Craiu, Maranda, Rață, Matachi, Scutelnicu, Balint, R. Andronache. Au mai jucat: Andriuc, Bai, Burlea și Prodan. Antrenor: Mihai Achiței.
AFC Cetatea II Suceava Arbore: M. Luca – Cerlincă, Breniuc, Țugui, Pavăl, Golofca, Corneanu, Sturzu, Bijec, Crișu. Au mai evoluat: Andriescu, Dovalciuc și Ignătescu. Antrenor: Ovidiu Ciobanu.